Strona internetowa i zdjęcia dla Studia Pole Dance

Nikogo nie powinno dziwić, że strony internetowe ewoluują. Tak szata graficzna, jak i struktura. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ewoluują silniej, kiedy projektantowi da się wolną rękę do działania:) Strona dla pani Dajany – właścicielki Studia Pole Dance Sunrise jest tego dobrym przykładem. Właścicielka nie narzucała mi niczego w stylistyce, a tematyka pole dance (jakże widowiskowa) i kilka dobrych zdjęć autorstwa Joanny Goryszewskiej, które otrzymałem miały być motywem przewodnim strony… Myślę, że wyszło świetnie, a co najważniejsze, właścicielka strony jest zadowolona.

Nowoczesna strona internetowa

Projekt obejmował wykonanie strony internetowej od projektu po wdrożenie. Strona oparta jest, jak większość aktualnie budowanych przeze mnie stron na moim ulubionym CMS-ie WordPress. Dzięki temu Pani Dajana może samodzielnie uzupełniać stronę i prowadzić dział aktualności, z czego – co mnie bardzo cieszy – korzysta. Facebook wcale nie jest jedynym miejscem w którym warto regularnie dodawać wpisy. Zawsze powtarzam, że absolutnym fundamentem każdej działalności powinna być własna strona internetowa, szyta na miarę, tak jak dobry garnitur i godnie nas reprezentująca.

Fotografie lokalu

Oprócz strony internetowej wykonałem również dla firmy Sunrise zdjęcia lokalu, które możecie zobaczyć w galerii na stronie www.sunrise.lubin.pl/galeria. Co ciekawe zdjęcia w lokalu pełnym luster nie należą do najłatwiejszych. Przy tej okazji podzielę się z Wami kilkoma ciekawostkami na wykonanie zdjęć, aby nie było na nich widać fotografa, a przy odrobinie znajomości Photoshopa – również statywu z aparatem fotograficznym.

Na powyższym zdjęciu wykorzystałem dwa triki. Pierwszy, zdaje się oczywisty – czyli aparat ustawiłem za rzędem rurek. Nic specjalnie odkrywczego, ale dzięki temu że użyłem do fotografowania obiektywu szerokokątnego rurka na pierwszym planie zasłoniła aparat. Dzieje się tak dlatego, że obiektyw szerokokątny w sposób bardzo silny zniekształca obraz. Jedno z tych zniekształceń polega na wyolbrzymianiu obiektów bliskich, a silnym pomniejszaniu tych odległych. Dzięki temu rurka zasłoniła odbijający się w dalekim planie aparat niemal całkowicie. Oczywiście nie obeszło się bez drobnej korekty w Photoshopie, ale była ona drobna i obejmowała nogi statywu. Drugi trik to wykonanie zdjęcia zdalnie. Dzięki nadajnikowi radiowemu zdjęcie można wykonać z sąsiedniego pomieszczenia (w tym przypadku trzeba było wyjść do sąsiedniego pomieszczenia, gdyż ogrom luster powodował, że widać było całe pomieszczenie). Wykorzystując podobną technikę powstały również pozostałe zdjęcia w salach pełnych luster. Po resztę zdjęć zapraszam na…

… stronę sunrise.lubin.pl a wszystkie panie chcące skorzystać z nauki pole dance do kontaktu z Panią Dajaną z studia Sunrise – niezwykle sympatyczną osobą którą przy tej okazji naturalnie pozdrawiam.