Strona internetowa i sesja zdjęciowa dla Aleny

Alena Tomaszewska to niezwykle utalentowana muzycznie czternastolatka. Pochodzi z Lubina, gra na keybordzie a od 10 roku życia uczy się śpiewu i to on zdaje się dla niej najważniejszy. Miałem okazję wykonać dla Aleny stronę internetową oraz profesjonalną sesję zdjęciową, podczas której osobiście przekonałem się o doskonałych warunkach wokalnych młodej Lubinianki.

Stronę internetową dla wokalistki wykonywałem po raz pierwszy. To czego potrzebowałem na starcie to tekst i dobre zdjęcia, zatem od tego zaczęliśmy. Zadanie było tym trudniejsze, że Alena jest młodą dziewczynką, która dopiero się kształtuje tak wokalnie jak i stylistycznie. Co więcej niezwykle szybko się rozwija, zatem sesja zdjęciowa którą wykonałem pewnie szybko się zdezaktualizuje 🙂

Sesja zdjęciowa

Zdjęcia wykonane zostały podczas próby w Lubińskim MDK. Użyliśmy zastanego tła w postaci maty wygłuszającej (niestety czerwonej) oraz odpowiednio ustawionego przeze mnie światła błyskowego. Praca z kilkoma mobilnymi flashami jest już codziennością w moich sesjach zdjęciowych. Dzięki temu nie muszę przejmować się światłem zastanym (tak w pomieszczeniu jak i na dworze) a co więcej takie oświetlenie pozwala mi dowolnie kreować klimat, aż do pożądanego efektu. I tak oświetlenie może znajdować się za postacią, nad nią, lub z boku, a efekt końcowy zmienia się diametralnie, co możecie zaobserwować na tych dwóch fotografiach:

Poprosiłem Alenę, aby spróbowała zapomnieć o tym, że wykonuję jej zdjęcia i potraktowała naszą sesję jako jedną z wielu prób jakie odbywa w MDK. Obawiałem się, że dziewczynka zamknie się w sobie i będzie speszona, kiedy biegam dookoła niej przestawiając źródła światła i macham obiektywem przed jej oczyma. Nic bardziej błędnego. Choć miałem okazję pracować z wieloma, do tej pory niemal wyłącznie dorosłymi osobami, Alena jest jedną z nielicznych, które wcale nie wykazywały dezorientacji czy zażenowania. Wdzięcznie pozowała podczas sesji, co przełożyło się na naprawdę dobre zdjęcia, których pokazuję tutaj tylko kilka (po więcej odsyłam na stronę www.alena.pl).

Strona internetowa

Fundamentem strony internetowej były wykonane przeze mnie zdjęcia. Powodem tego było stosunkowo mało treści którymi dysponowaliśmy na start strony. Alena, pomimo wieloletniego treningu i ogromnego talentu nie posiada jeszcze zbyt wielu doświadczeń życiowych, którymi chciałaby się podzielić na łamach swojej strony. Treści na stronie jest zatem niewiele, a strona z pewnością będzie się rozwijała w miarę dorastania Aleny, jeśli tylko będzie kontynuowała swoją karierę wokalną. Póki co, zdjęcia ogrywają pierwszoplanową rolę, w szacie graficznej a na stronę warto zajrzeć nie tylko dla nich. Warto posłuchać Aleny, bowiem w dziale wideo znajdują się przykładowe utwory wykonane przez Alenę. Co jakiś czas w dziale aktualności pojawiały się będą również ważniejsze wydarzenia z życia dziewczynki.

Strona Aleny Tomaszewskiej

Zapraszam serdecznie do odwiedzenia strony alena.pl a Alence życzę samych sukcesów i dalszego rozwijania niewątpliwych talentów muzycznych.